• Përshkrimi i librit:

  Kridhuni në botën e mrekullueshme të dinozaurëve, të këtyre krijesave të jashtëzakonshme që populluan planetin tonë miliona vjet më parë. Zbuloni se si ishin ata, me çfarë ushqeheshin dhe si riprodhoheshin, me cilat kafshë e ndanin territorin dhe si evoluan derisa u zhdukën në mënyrë misterioze. Këtu do të gjeni kërshëri pa fund e gjithçka që ju duhet për të njohur këto kafshë mbresëlënëse, shoqëruar edhe me ilustrime të mrekullueshme.

   

  Detaje të librit:

  Shtëpia Botuese: Aeditions

  ISBN: 978-9928-287-01-4

  Fletët: 48

  Përmasat e librit: 165 x 225 mm

  Grupmosha: +8 vjeç

  101 Gjëra që duhet të dini për Dinozaurët

  SKU: 978-9928-287-01-4
  CHF8,00Price