nga: Chiara Pasqualetti Johnson

 

Përshkrimi i librit:

Ky libër rrëfen jetët e jashtëzakonshme të pesëdhjetë grave, të cilat sfiduan me sukses shekujt e mbushur me paragjykime dhe rishkruan rregullat e shoqërisë. Ato ecën përpara me një forcë revolucionare, duke hyrë gjithë hijeshi e krenari në një botë që ishte privilegj i burrave. Këto gra ikona dhe shembulli që ato dhanë, u hapën udhën shumë grave të tjerave që i pasuan, duke u lënë trashëgimi frytin e njohurisë, të eksperiencës dhe të imagjinatës së tyre.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Albas

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9928-332-19-6

Formati: me kapak të trashë

Fletët: 224

50 gratë më me ndikim të epokës sonë

SKU: 978-9928-332-19-6
CHF45,00Price