Përshkrimi i librit:

“Aksidenti” është një nga romanet më të fuqishëm të Daniel Still. Edhe pse takimet e punës e mbajnë të shoqin, Brad, shumë shpesh larg shtëpisë, Peixh ndihet e bekuar me familjen e saj dhe martesën e lumtur. Ata kanë një shtëpi pranë San Franciskos dhe ajo kujdeset për të birin 7–vjeçar Andi dhe vajzën e tyre adoleshente Alison. Në moshën 15-vjeçare, Alison ka problemet e saj dhe një mbrëmje, në vend të shkonte te shoqja e saj, Kloi, Alison gënjen dhe del me dy djem më të rritur. Por një e shtunë mbrëmë që supozohet të jetë e këndshme përfundon në tragjedi kur makina e tyre përplaset me një tjetër, Në spital, Peixh takon babain e Kloit dhe, në pamundësi për t’u lidhur me të shoqin, ajo mbështetet tek ai gjatë atyre orëve të torturave pa përgjigje. Pa të shoqin, Peixh ndihet sikur jeta e saj po shkatërrohet, ndërsa mendon se e bija mund të mos mbijetojë.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Fan Noli

Botuar në: 2003

ISBN: 978-9928-165-99-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 354

Përmasat e librit: 144 x 204 x 27 mm

Aksidenti -Danielle Steel

SKU: 978-9928-165-99-2
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë