Përshkrimi i librit:

Tema e jetës familjare shpërfaqet ngacmuese që në aforizmën hyrëse të romanit. Ana, një grua e martuar, pjesë e aristokracisë, shkatërrohet nga dashuria e vet, dhe qëllimi i Tolstoit për ta bërë atë fatkeqe, por jo fajtore për dashurinë e saj, i shërben pikërisht kësaj ideje. “Ana Karenina” është një vepër me fund të dyfishtë: vdekja tragjike e Anës nga njëra anë dhe jeta familjare e saponisur e Levinit dhe e Kitit nga ana tjetër. Qëllimi i artistit nuk është të zgjidhë problemin në mënyrë shteruese, por t'i bëjë njerëzit ta duan jetën në të gjitha shfaqjet e saj të panumërta, shkruan Tolstoi në vitin 1865.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Neraida 

Botuar në: 2000

ISBN: 978-99956-689--6-9

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 632

Përmasat e librit: 160 x 230 x 40 mm

Ana Karenina - Leo N.Tolstoy

SKU: 978-99956-689--6-9
CHF24,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë