nga: L.Tolstoj

 

Përshkrimi i librit:

Për shumë studiues, ky konsiderohet romani më i mirë në botë. Ana Karenina ofron një panoramë të stërmadhe të jetës së kohës në Rusi dhe të njerëzimit në përgjithësi. Në të, Tolstoi përdor njohuritë e tij intensive për të krijuar disa nga personazhet më mbresëlënëse të krijuara ndonjëherë nga letërsia.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Kokona

Botuar në: 2006

ISBN: 978-99943-627-9-8

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 496

Ana Karenina , vellimi i pare - L.Tolstoj

SKU: 978-99943-627-9-8
CHF18,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë