nga: Max Gallo

 

Përshkrimi i librit:

Në këtë libër përshkruhet një portret interesant i Cezarit, perandorit që e bëri Romën, për katër shekuj, qendrën e botës. Ky njeri ishte i Caius Julius Caesar, me një personalitet të jashtëzakonshëm, plot ambicie, por interesante është se Max Gallo e trajton atë edhe në sferën njerëzore. Përtej anekdotave që e shohin is fituesin e Vercingetoriges apo dashnorin e Kleopatrës, ai ishte një shkrimtar brilant dhe orator i aftë. Julius Cezari dallon për aftësitë e tij politike dhe ushtarake të jashtëzakonshme që e çuan në pushtimin e tërë pellgut të Mesdheut, nga Spanja në Azi dhe nga Egjipti në bregun lindor të Afrikës, pavarësisht vështirësive politike dhe luftës politike civile me Pompein.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Ombra GVG

Botuar në: 2007

ISBN:978-99943-44-24-6

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 463

Cezari Perandor - Max Gallo

SKU: 978-99943-44-24-6
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë