nga: Veton Surroi

 

Përshkrimi i librit:

48 ditë karantine shkaktuar nga virusi korona "frymëzuan" autorin që në librin e tij të 12-të të përshkruajë ballafaqimin e Kosovës, si pjesë e vogël e botës, me krizën më të madhe që ka vuajtur globi që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore.

Mes rrëfimesh kujtese, analize politike dhe përshkrimesh drame që e përjeton Kosova në mes të pandemisë, vepra më e re e Surroit është një përshkrim i jashtëzakonshëm i problemeve me të cilat ballafaqohet shteti Kosovar, i gjendur në udhëkryq për faj të një udhëheqjeje ambicioze e të paaftë dhe për shkak të interesave personalë që e mbisundojnë interesin e përgjithshëm.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: KOHA

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9951-809-01-6

Formati: me kapak të hollë

 

Ditari i Murtajës me Kurorë - Veton Surroi

SKU:  978-9951-809-01-6
CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë