nga: John Boyne

 

Përshkrimi i librit:

Historia e Djalit Me Pizhama Me Vija është shumë e vështirë për ta përshkruar. Zakonisht ne japim disa të dhëna rreth librit në kapak, por në këtë rast mendojmë se do të humbte interesin e leximit të tij. Mendojmë se është e rëndësishme të filloni ta lexoni pa e ditur se për çfarë bën fjalë.
Nëse filloni ta lexoni këtë libër, do të nisni një udhëtim me një djalë nëntë vjeçar i quajtur Bruno. (Edhe pse ky nuk është një libër për nëntë vjeçarët.) Por herët apo vonë ju së bashku me Brunon do të arrini te një “mur”. Mure të tilla ekzistojnë në gjithë botën. Urojmë që juve nuk do t’ju duhet të kaloni një mur të tillë.
“Thjesht qëndron përpara lexuesve të tij para se te lëshoj grushtin e tij vrasës në faqet e fundit” Indipendent
“Një libër i cili të ngelet në mendje për një kohë të gjatë” Irish Times Noah Barleywater u largua nga shtëpia në mëngjes herët para se të lindte dielli, para se të zgjoheshin qentë, para se vesa të binte nëpër fusha.
Problemet e tetë vjeçarit Noah duken shumë vogla për t’u kaluar nëse ai nuk mendonte për to. Prandaj ai vendos që të arratiset, duke marrë një shteg të braktisur mes përmes pyllit. 
Shumë shpejt arriti në një dyqan. Por ky nuk është një dyqan i zakonshëm. Ai është një DYQAN LODRASH, i mbushur me lodrat më mbresëlënëse, plot me magji të habitshme. Dhe këtu Noah takon një lodra bërës shumë të pazakontë.
Lodra bërësi ka një histori për të treguar dhe historia e tij është me AVENTURA, ÇUDIRA dhe premtime të shkelura. Ai e merr Noah në një udhëtim. Një udhëtim i cili do të ndryshojë jo vetëm jetën e tij por edhe tuajën.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botart

Botuar në: 2014

ISBN: 978-9928-116-39-0

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 212

Djali me pizhame me vija - John Boyne

SKU: 978-9928-116-39-0
CHF16,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë