nga: A.S. Pushkin

 

Përshkrimi i librit:

E bija e kapitenit, qe romani i preferuar i Çehovit. Tolstoi parapëlqente Pushkinin prozator më shumë se Pushkinin poet, duke thënë se "gjëja kryesore te Pushkini është thjeshtësia dhe kompaktësia e veprës së tij". Gogoli madje shkonte aq larg sa thoshte se "krahasuar me E bija e kapitenit, veprat tona janë përsheshe të ëmbla". Dostojevski ndërkaq vlerësonte natyrshmërinë e veprës.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botime Pema

Botuar në: 2018

ISBN: 978-9951-721-50-9

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 166

Përmasat e librit: 135 x 205 x 15 mm

E bija e kapitenit - A.S. Pushkin

SKU: 978-9951-721-50-9
CHF18,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë