nga: Rovena Rrozhani

 

Përshkrimi i librit:

Në botën e pyllit, një mbretëri xixëllonjash është gati për natën e xixëllimit. Mes mijëra xixash dhe xixushësh është Fani, një xixë që pret të bëhet xixëllojë. Krejt ndryshe nga sa e priste, nata e xixëllimit nuk ishte për të. Fani niset në një udhëtim plot aventura për të gjetur dritëzën e humbur, e teksa kërkon me këmbëngulje të ndryshojë jetën e saj, ndikon në jetën e të tjerëve dhe të një qyteti. Një përrallë për besimin në vete, këmbënguljen për të bërë realitet ëndrrat, pavarësisht sa ndryshe mund të jesh nga të tjerët.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: MediaPrint

Ilustrimet: Artur Dauti

Viti i botimit: 2020

Formati: me kapak të hollë

Grupmosha: 7-13 vjeç

Fani në kërkim të dritës - Rovena Rrozhani

CHF12,50Price