nga: Daniela Farnese

 

Përshkrimi i librit:

Ambra është njëzet e nëntë vjeçe, ka pasion librat dhe kuzhinën dhe një karrierë të shkëlqyer në Nju Jork. Një telefonatë e papritur do ta detyrojë të braktisë Amerikën për t’u kthyer në vendlindjen e saj, në Itali.

Atje, mes vreshtave e nuancave të verërave, do të rizbulojë peizazhe të pashoqe, një jetë përtej smartphone-it dhe karrierës dhe gjithashtu… do të ritakohet me Alesandron, enologun dhe shokun e ngushtë të fëmijërisë, i cili do t’ia trazojë shpirtin e mendjen më shumë, tani që është rritur…

A mjafton një telefonatë për të ndryshuar një jetë? Si mund t’i mbijetojmë stuhive të dashurisë?  Çdo femër mund të jetë unike, mjafton ta dëshirojë këtë!

“Sa më shumë i njoh meshkujt, aq më shumë dua të pi…”
Një autore që ka shitur 200.000 kopje

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Living

Botuar në: 2016

ISBN: 978-9928-216-05-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 266

Femrave u pëlqen e kuqja- Daniela Farnese

SKU: 978-9928-216-05-2
CHF22,50Price