nga: Brunilda Zllami

 

Përshkrimi i librit:

Ti duhet të dish se para se të gjykosh dikë, duhet ta njohësh. Askush nuk lind tërësisht i keq apo i mirë, një spektër ngjyrash gjendet brenda secilit prej nesh. Njerëzit kanë mungesa që në një mënyrë të çuditshme mundohen ti mbushin ashtu siç dinë.
Bukuria e një shpirti është ta kuptojë tjetrin në dritëhijet që fshihen pas fasadave me të cilat mbulohet, të dallojë ngjyrat dhe aty ku ka vetëm gri. Bukuria e shpirtit qëndron te pranimi i atyre që ti quan të meta, sepse ato i japin individualitet njeriut.
Pranoji të tjerët në të njëjtën mënyrë që do të pranohesh nga ata dhe mos e lër hidhësinë të të helmojë. Jeta është kaq e mundishme për t'u mbytur në errësirën e shpirtrave të atyre që takon.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Dudaj

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9994-306-25-1

Formati: me kapak të hollë

 

Fluturimi i fundit - Brunilda Zllami

SKU:  978-9994-306-25-1
CHF24,50Price

    Produkte të ngjashme