nga: Hans Rosling

 

Përshkrimi i librit:

Sa frymëzues, aq edhe syçelës, plot e përplot me ndodhi gazmore dhe përjetime prekëse, “Forca e faktit” është një libër që duhet lexuar një orë e më parë, i cili do t`jua ndryshojë rrënjësisht këndvështrimin për botë.

Figura si Barack Obama, Bill Gates, Melinda Gates e Tim Ford kanë folur në superlativ për këtë libër. Sipas Obamës, ky libër na ngjall shpresën në zotësinë e njerëzimit për të ecur përpara. “Duke na hapur sytë para fakteve dhe duke na mbrojtur nga shumë paragjykime të trashëguara, ky libër na ngjall shpresën në zotësinë e njerëzimit për të ecur përpara”, ka thënë ish-presidenti i Amerikës.

Kurse sipas Bill Gates, ky libër është një përmbledhje e pazëvendësueshme udhëzimesh që na ndihmojnë ta kuptojmë botën qartë dhe kthjellët.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Pema

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9951-721-64-6

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 356

Forca e faktit - Hans Rosling

SKU: 978-9951-721-64-6
CHF27,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë