Përshkrimi i librit:

“Frymë të vdekura” është konsideruar kryevepra e mijëvjeçarit. Përshkrimi i jetës rurale ruse, tregtia me shpirtërat e vdekur dhe rrënimi i kastave dhe vlerave njerëzore janë therëse, sarkastike deri në dhimbje. Ky libër shënon një kulminacion letrar prandaj rekomandohet gjerësisht edhe si lexim në shkolla dhe universitete.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Mitrush Kuteli

Botuar në: 2016

ISBN: 978-9928-180-01-8

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 360

Përmasat e librit: 130 x 205 x 24 mm

Frymë të vdekura - Nikollai Vasilievich Gogol

CHF19,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë