nga: Khaled Hosseini

 

Përshkrimi i librit:

Libri “Gjuetari i Balonave” tregon historinë e Amirit, një djali të ri nga Akbar Khan Ëazir e Kabulit, i cilit kishte mik të ngushtë Hasanin, shërbëtorin e ri të të atit Hazara. Historia është vendosur kundrejt një sfondi ngjarjesh të trazuara, nga rënia e monarkisë së Afganistanit gjatë pushtimit sovjetik, tek eksodi i refugjatëve në Pakistan dhe Shtetet e Bashkuara, si dhe shpjegon krijimin e regjimit Taleban në Afganistan.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese:OMSCA-1

Botuar në: 2007

ISBN: 978-99927-52-98-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 370

Gjuetari i balonave

CHF24,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë