nga: Rreze Kryeziu

 

Përshkrimi i librit:

Goca e Kaçanikut është opera e parë nacionale në Kosovë. Në këtë libër autorja trajton aspektet estetike e sociologjike. Rreze Kryeziu është muzikologe shqiptare. Është drejtoreshë e përgjithshme e Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës "DAM" dhe sekretare e Shoqatës së Kompozitorëve të Kosovës. Nga viti 2009 ligjëron në Fakultetin e Arteve të Universitetit të Prishtinës.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: PEMA

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9951-721-60-8

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 116

Goca e Kaçanikut - Rreze Kryeziu

SKU: 978-9951-721-60-8
CHF12,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë