nga: Alexandre Dumas

 

Përshkrimi i librit:

Zoti Libërxhepi ju rrëfen historinë e konteshës Berta dhe të gostisë së saj të përvitshme me mjaltë në çdo përvjetor të ndërtimit të kështjellës. Çfarë ndodh nëse thyhet tradita e përvitshme? Historinë e trishtë e dashurisë së ushtarit prej plumbi me një këmbë dhe balerinës prej letre, të cilët digjen së bashku, udhëtimin e Gishtëzës mendjemadhe dhe aventurën e saj një ditë në fluturim, si dhe historinë e mbretit të urithëve dhe vajzës së tij mund t’i lexoni në tregimet e tjera. Aventura, peripeci dhe momente qesharake i shoqërojnë personazhet tona deri në fund.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Albas

ISBN: 978-9928-311-91-7

Viti i botimit: 2020

Faqe: 118

Formati: me kapakë të trashë

Përmasat e librit: 153 x 210 x 20 mm

Grupmosha: 9-13 vje

Gostia e konteshës Berta dhe tregime të tjera - Alexandre Dumas

SKU: 978-9928-311-91-7
CHF20,00Price