nga: Adriana Trigiani

 

Përshkrimi i librit:

Bukuria ndjellëse dhe madhështore e Alpeve italiane është sfondi i takimit të parë të Enzës, një vajzë e bukur me këmbë në tokë, dhe Çiros, një djalosh i shkathët që jeton në një manastir murgeshash.

Historia merr një kthesë të papritur kur Çiroja zbulon skandalin e priftit të zonës, dhe nga fshati i tij e dërgojnë të fshihet në Amerikë. Nuk kalon shumë kohë dhe familja e Enzës pëson një fatkeqësi. Edhe ajo detyrohet të shkojë në Amerikë së bashku me të atin, për të siguruar të ardhmen.

Çiro është bërë këpucar shumë i njohur. Por sapo ka fi lluar Lufta e Parë Botërore, dhe Çiroja përfshihet në vorbullat e saj. Ndërkohë, Enza punon në një fabrikë në Hoboken... Më pas fillon karrierën si rrobaqepëse në Metropolitan Opera House, duke depërtuar me kujdes në luksin e salloneve të Manhattanit, në botën sensacionale të muzikës, me Enrico Caruson.

Por, cili është misteri i kësaj dashurie të madhe!?

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Ombra GVG

Botuar në: 2017

ISBN: 978-9928-06-166-9

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 629

Gruaja e këpucarit - Adriana Trigiani

SKU: 978-9928-06-166-9
CHF26,00Price