Përshkrimi i librit:

Në vëllimin e tretë të sagës napolitane, Elena dhe Lila janë tashmë gra. Lila është martuar, ka lindur një fëmijë dhe është ndarë nga bashkëshorti i saj abuzues. Elena është larguar nga lagjja e fëmijërisë, është diplomuar dhe ka botuar një roman të sukseshëm, ngjarje që i kanë hapur dyert e salloneve intelektuale e mondane. Të dyja gratë janë përplasur me muret e burgut që do t’i kishte mbajtur të ndydhura në një jetë varfërie , injorance dhe nënshtrimi. Më në fund, atyre po u ofrohen mundësitë e mëdha,toka e premtuar e emancipimit femëror. E megjithatë, fantazmat e së shkuarës nuk janë larguar, hendeqet nuk janë mbushur dhe ndryshimet i kanë rënjët ende të njoma.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Pegi

Botuar në: 2017

ISBN: 978-9928-248-41-1

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 430

Përmasat e librit: 135 x 205 x 25 mm

Histori arratie e qëndrese -Elena Ferrante

SKU: 978-9928-248-41-1
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë