Përshkrimi i librit:

A jemi ndryshe nga të tjerët... apo u përshtatemi atyre? Pse kujtojmë dhe pse harrojmë? Si mund ta matim inteligjencën? Këto pyetje e të tjera syresh janë thelb i punës së mendimtarëve dhe studiuesve më të mëdhenj në botë në fushën magjepsëse të psikologjisë. I shkruar me një gjuhë të thjeshtë, ”Libri i Psikologjisë” është plot me shpjegime, që depertojnë në thelbin e kuptimeve të ndërlikuara. Ai është pajisur me diagrama që zbërthejnë teori të koklavitura, me citime të paharrueshme dhe ilustrime të goditura, të cilat luajnë me perceptime dhe besimet tona. Si ata që janë fillestarë në lëmin e psikologjisë, ashtu edhe studentët që merren me studimin e saj, por edhe specialistët, në këtë libër do të gjejnë lëndë të mjaftueshme për t’u ngjallur kërshërinë dhe për t’i ngacmuar.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Aeditions

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9928-240-06-4

Formati: me kapak të trashë

Fletët: 352

Grupmosha: mbi 18 vjeç

Ide të mëdha të shpjeguara thjesht - Libri i Psikologjisë

SKU: 978-9928-240-06-4
CHF39,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë