nga: Huan Pablo Eskobar

 

Përshkrimi i librit:

Historitë familjare janë histori heshtjeje dhe vetëm rrjedha e kohës i jep hapësirë të vërtetès.Deri sot besonim se ishte thënë gjithçka për Pablo Eskobarin, një nga kriminelët me të egër të Amerikës Latine, por të gjitha kanë qënë versione të treguara nga jashtë dhe asnjëherë nga brenda intimitetit të vatrës familjare.Njëzet e një vjet pas vdekjes së kreut të kartelit të Medelinit, Huan Pablo Eskobar udhëton drejt një të kaluare që nuk e zgjodhi ai vetë, për të na dhëne një version të pabotuar për të atin, njeriun që ishte në gjëndje të shkonte deri në kufìjtë më ekstremë të mizorisë dhe, në të njëjtën kohë, shprehte dashurinë e pafund për familjen e vet. Ky nuk është libri i një djali që kërkon shfajësim për të atin, por një rrëfìm rrënqethës për pasojat e dhunës.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botart

Botuar në: 2018

ISBN: 978-9928-219-76-3

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 472

Përmasat e librit: 148 x 210 x 32 mm

Im atë Pablo Eskobar

SKU: 978-9928-219-76-3
CHF26,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë