nga: Friedrich Nietzsche

 

Përshkrimi i librit:

Friedrich Nietzsche ka qënë një ndër mendimtarët më subversiv dhe revolucionar në filozofinë perëndimore dhe Kështu foli Zarathustra mbetet vepra më e famshme dhe më me ndikim e tij. Përshkruan profetin antik persian Zarathustrën dhe zbritjen e tij nga vetmia në male për t'i treguar botës se Zoti ka vdekur dhe se mbinjeriu, rnishërimi njerëzor i hyjnores, është pas-ardhësi i tij. Me fuqinë që shndrit dhe poetikën madhështore, Nice argumenton se kuptimi i jetës nuk duhet kërkuar në devocionet fetare a nënshtrimet përulëse por në forcën e jetës së plotfuqishme: pasionante, kaotike dhe të lirë.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botime Pema

Botuar në: 2018

ISBN: 978-9951-721-47-9

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 358

Përmasat e librit: 135 x 205 x 30 mm

Kështu foli Zarathustra - Friedrich Nietzsche

SKU: 978-9951-721-47-9
CHF22,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë