nga: Xhevdet Bajraj

 

Përshkrimi i librit:

Personazhi kryesor është nëna e autorit e cila nuk ka shumë që ka ndërruar jetë, dhe autori e kujton atë duke  i shkruar poezi.

 

MËNGJESI NË RAHOVEC

Nëna ime u zgjua nga gjumi
i mblodhi copat e shpërndara të trupit
pushoi pakëz e ulur në krevat
pastaj i ra ndërmend
që unë jam në dhomën tjetër

I dëgjoja hapat e saj
derisa po vinte me kafe në dorë
me shpejtësinë e dritës
së fikur

As nëna as unë nuk e dinim
se ajo atë ditë do të vdiste.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Armagedoni

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9951-780-09-4

Formati: me kapak të hollë

Kafe me nënën - Xhevdet Bajraj

SKU: 978-9951-780-09-4
CHF22,50Price

    Produkte të ngjashme