nga: At Frano Ilia

 

Përshkrimi i librit:

Ky libër sjell zhvillimet juridike dhe etno-kulturore të Shqipërisë Qendrore, pikërisht në zonën ku pat zhvilluar aktivitetin e tij politik dhe ushtarak Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Këtu janë mbledhur rregullat e organizimit shoqnor kryesisht në zonën e Kurbinit, prej gojës së një plaku të quajtur Llesh Gjokë Malqi (1900 – 1979), plaku i parë i Bajrakut, me një histori fisnore që nis që nga shekulli i XIV.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botimet Franceskane

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9995-697-79-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 262

Kanuni i Skanderbegut - At Frano Ilia

SKU: 978-9995-697-79-2
CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë