nga: Paullina Simons

 

Përshkrimi i librit:

Viti 1946. Pasi i mbijetuan rrethimit të Leningradit, urisë, frikës, tradhtisë dhe ndarjes, Tatiana, Aleksandri dhe djali i tyre i vogël Antoni bashkohen më në fund në SHBA, në vendin e ëndrrave të tyre. Atje do të donin të harronin luftën dhe tmerret e botës, për të shijuar, ndoshta, një ditë të veçantë lumturie. Por e kaluara vazhdon t’i ndjekë. Të frikësuar se mos bien pre e autoriteteve vendase, Tatiana dhe Aleksandri bëjnë një jetë të arratisurish duke kaluar nga një qytet në tjetrin, të pashpresë.

Kur, më në fund sistemohen në Feniks, ata hyjnë në një mjedis armiqësor. Aleksandri punon në një kompani ndërtimi të drejtuar nga pronarë jo të ndershëm dhe të rrezikshëm. Në skutat e errëta të këtij qyteti industrial mbretëron klima e dhunës, e cila duket se kërcënon edhe të ardhmen e familjes së tyre. Madje edhe çiftin e tyre... Sepse ata duhet të kalojnë përmes sprovave tragjike. Tatiana dhe Aleksandri duhet të përballen me një armik të ri: të përditshmen.

Por lufta do t’i ndjekë sërish, dhe duket sikur historia përsëritet. Djali i tyre, Antoni, zhduket gjatë luftës në Vietnam. Dhe Aleksandri është i vendosur ta gjejë, qoftë edhe nëse do t’i duhet të humbasë jetën e tij...

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Toena

Botuar në: 2016

ISBN: 978-9928-205-27-8

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 800

Kopshti Veror - Paullina Simons

SKU: 978-9928-205-27-8
CHF25,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë