nga: Azem Vllasi

 

Përshkrimi i librit:

Si u ngjit Azem Vllasi në pushtet në Kosovë? Kush i organizoi demonstratat e vitit 1981 dhe cfarë dëmi i shkaktuan ato Kosovës? Çka quhejte shkatërrim i federatës dhe pse sharra hasi në gozhdë në Kushtetutën e vitit 1974? Si ndodhi Fushë Kosova e Millosheviqit dhe greva e Stantërgut? Kush e tradhëtoi Kosovën dhe si u shemb Autonomia? Lexoni shenimet autobiografike të Vllasit për periudhën e rëndë politike që i parapiu luftës në Kosovë.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botimet Koha

Botuar në: 2017

ISBN: 978-9951-685-44-3

Formati: me kapak të hollë

 

Kosova: Fillimi që nuk harrohet - Azem Vllasi

SKU: 978-9951-685-44-3
CHF39,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë