nga: Noel Malcolm

 

Përshkrimi i librit:

Historia e Kosovës që nga periudha e pushtimit Romak e deri në ditët e sotme është në fokus të "Kosova: një histori e shkurtër" të historianit anglez Noel Malcolm. Kjo është edhe vepra që e cilësoi atë si më të mirin e autorëve të huaj në konkursin e albanologjisë.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Koha Ditore dhe Shtëpia e Librit

Botuar në: 2001

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 514

Kosova, një histori e shkurtër - Noel Malcolm

CHF24,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë