nga: Edith Durham

 

Përshkrimi i librit:

Në këtë libër studiusja angleze që ka qëndruar në Shqipëri dhe Ballkan për shumë vite me radhë, analizon rrethanat e vrasjes së Princit austriak Ferdinand dhe bashkëshortes së tij. Ky krim i ndodhur në Sarajevë solli përplasje rajonale dhe kontinentale, duke u bërë shkas për fillimin e Luftës së Parë Botërore.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Argeta LMG

Botuar në: 2018

ISBN: 978-9951-721-93-6

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 326

Krimi i Sarajeves - Edith Durham

SKU: 978-9928-192-68-4
CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë