nga: C. S. Lewis

 

Përshkrimi i librit:

Narnia... vendi pas Dollapit të Rrobave, vendi i fshehtë që njohin vetëm Piteri, Suzana, Edmundi dhe Lusi... vendi ku fillon aventura. Lusi është e para që zbulon sekretin e Dollapit të Rrobave në shtëpinë e vjetër misterioze të Profesorit. Në fillim askush nuk e beson, kur ajo tregon për aventurat e saj në Narnia. Por shumë shpejt, Edmundi dhe pastaj Piteri e Suzana e zbulojnë vetë magjinë dhe takohen me Asllanin, Luanin e Madh. Sa hap e mbyll sytë jetët e tyre ndryshojnë përfundimisht.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Dudaj

Botuar në: 2006

ISBN: 99943-33-84-4

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 168

Kronikat e Narnias: Luani, magjistarja dhe dollapi i rrobave

CHF18,50Price