Përshkrimi i librit:

“Kush e solli Doruntinën”, është një legjendë shqiptare që të mahnit. Ajo është një parabolë magjike dashurie, vdekjeje dhe pushteti të prangave të familjes. Ajo ç’ka të tërheq më shumë kur e lexon është sensi i kohës. U vlen të gjitha kohërave, proza e tij nuk është e ngarkuar me fshatarësinë supersticioze apo historinë fetare, në të cilat janë tipike për romanet moderne të mesjetës.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Onufri

Botuar në: 2004

ISBN: 99927-53-89-7

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 195

Përmasat e librit: 140 x 210 x 19 mm

Kush e solli Doruntinën -Ismail Kadare

SKU: 978-9928-186-37-9
CHF18,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  Përfitoni nga ofertat tona

  • Facebook
  • Instagram

  Regjistrohu për newsletter tonë