Përshkrimi i librit:

Shpesh thuhet se Danimarka është shteti më i lumtur në botë. Dhe kjo vjen prej një gjëje:hygge. Hygge është përkufizuar në disa mënyra që nga ‘Arti i krijimit të intimitetit’ ‘rehatia e shpirtit dhe ‘mungesa e mërzisë’ deri te kënaqësia nga prania e gjërave qetësuese dhe e preferuara ime ‘kakao nën dritën e qirinjve’ Hygge-n e kupton kur e ndien. Hygge është kur qëndroni përqafuar me një person të dashur në divan, ose kur ndani ushqim të mirë me miqtë më të afërt. Janë ata mëngjeset me qiellin blu kur drita që hyn përmes dritares është e përsosur.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Minerva

Botuar në: 2018

ISBN: 978-9928-4440-5-9

Formati: me kapak të trashë

Fletët: 288

Përmasat e librit: 135 x 185 x 25 mm

Libri i vogël i Hygge -Meik Wiking

SKU: 978-9928-4440-5-9
CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë