nga: Uran Krasniqi

 

Përshkrimi i librit:

Fjala e Uran Krasniqit poetike, e bukur për të qenë e ashpër dhe po aq e befasishme për të qenë shpatë. Shpatë goje. Për vargjet e tij nisa të interesohem pasi e lexova poezinë “Kartolinë urimi Peter Handkes”. Në këtë poezi autori nuk mallkon por, përmes imazheve nga lufta e Kosovës, krijon panoramën e një kinse urimi për nobelistin Handke, përmes së cilës i flet ndërgjegjes së botës. Pamje të vuajtjes njerëzore, të sublimuara te fëmija i masakruar me biberon në gojë, Valmir Deliu, ikonë e luftës së Kosovës.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Armagedoni

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9951-780-13-1

Formati: me kapak të hollë

Lule mes ndërtimesh të egra - Uran Krasniqi

SKU: 978-9951-780-13-1
CHF18,50Price

    Produkte të ngjashme