Përshkrimi i librit:

Lulet e ftohta të marsit” është vepra më e pikëlluar e Kadaresë, është gati një requiem. Ngado të shoqëron një fjalor i zymtë. Është hera e parë që Kadareja del hapur përballë realitetit shqiptar, i zymtë dhe pesimist, për një tokë që e braktisën perënditë, për një mars, që, në të vërtetë, nuk është mars, për ca lule të rreme, të ftohta.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Onufri

Botuar në: 2012

ISBN: 978-9928-164-03-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 176

Përmasat e librit: 133 x 207 x 17 mm

Lulet e ftohta të marsit -Ismail Kadare

SKU: 978-9928-164-03-2
CHF18,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë