nga: Tahar Ben Jelloun

 

Përshkrimi i librit:

Çdo vit, Amiri udhëton nga Fesi për në Senegal, ku blen erëza për dyqanin e tij. Meqenëse islami e lejon, ai martohet me kontratë të përkohshme me Nabunë, bukuroshen senegaleze. Ky nocion paksa i veçantë, i njohur si “martesë për qejf”, u lejon udhëtarëve myslimanë të martohen, për një kohë të përcaktuar, në mënyrë që të shmangin tundimet për të frekuentuar prostitutat.

Çdo vit, Amiri rinovon kontratën e martesës me Nabunë dhe zbulon pasionin, lirinë dhe kreativitetin seksual. Ai vendos të martohet përfundimisht me Nabunë, duke e bërë kështu bashkëshorten e tij të dytë. Dhe ky nuk është veçse fillimi i problemeve për senegalezen e bukur dhe dy binjakët e saj, njëri i bardhë si i ati dhe tjetri i zi si e ëma.

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Toena

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9928-277-44-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 256

Martesa për qejf -Tahar Ben Jelloun

SKU: 978-9928-277-44-2
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë