nga: Osho

 

Përshkrimi i librit:

 

I lihet liri absolute tjetrit, sepse ata e dinë se edhe po të ndahen, do të jenë përsëri të lumtur. Lumturinë tënde nuk mund të ta marri tjetri me vete, sepse nuk ta ka dhënë ai. Atëherë përse duan që të rrinë bashkë? Të ndenjurit bashkë nuk është një nevojë, por një luks. Përpiqu ta kuptosh. Njerëzit autentikë dashurohen me njëri tjetrin në mënyrë luksoze, jo si domosdoshmëri. Ato kënaqen kur ndajnë gjithçka bashkë: kanë aq lumturi sa duan t'ia japin dikujt. Por dinë që jetën e tyre mund ta luajnë edhe si solistë. Solisti i flautit e çmon instrumentin e tij edhe kur nuk e shoqëron asnjë instrument tjetër, por nëse ai gjen një solist pianoje, që të dy do të ndjeheshin të lumtur duke ndenjur bashkë dhe duke krijuar atë harmoni midis flautit dhe pianos.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Fan Noli

Botuar në: 2014

ISBN: 978-9928-165-62-6

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 250

Mbi Femrën - OSHO

SKU: 978-9928-165-62-6
CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë