Përshkrimi i librit:

"Mamaja ime vdiq dy here. I premtova vetes te mos e lija pa rrefyer historine e saj".

Keshtu e nis shtjellimin e historise Esmaja, nje grua e re kurde qe jeton në Londër, per të treguar më pas krimin e tmerrshem qe kishte kryer i vëllai. Esmaja tregon historine e familjes se saj ne për tri breza, që nga gjyshja, te lindja e së ëmës dhe tezes në një fshat të humbur kurd buze Eufratit.Të quajtura Pembe dhe Xhemile, që do të thone Rozë dhe Bukuroshe, vajzat binjake kalojnë nëper shumë ngjarje të cilat do të perfundojnë me një tragjedi në një rrugë të Londrës. Libri është një tregim i fuqishëm dhe prekës vrasjeje, dashurie dhe jete familjare të ndarë mes një fshati kurd, Stambollit dhe Londrës.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Bota shqiptare

Botuar në: 2012

ISBN: 978-9928-00-079-8

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 456

Përmasat e librit: 140 x 205 x 35 mm

Nderi - Elif Shafak

SKU: 978-9928-00-079-8
CHF24,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë