nga: Edith Durham

 

Përshkrimi i librit:

Qenia e fisit te madh i terhoqi vemendjen autores, sipas se ciles ate stad e kishin kaluar edhe popujt e Europes para se te arrinin ne epoken e formimit te shtetit. Kurse ne Gadishullin Ballkanik"sistemi i fisit" mbijetoi deri ne fillim te shekullit te XX i paprekur vetem ne Shqiperi dhe mal te zi.

 

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Argeta LMG

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9928-192-91-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 389

Për fiset, ligjet e zakonet e ballkanasve - Edith Durham

SKU: 978-9928-192-91-2
CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë