nga: Ernest Hemingway

 

Përshkrimi i librit:

“Për kë bie kambana” si një testament psikologjik i Heminguejt, kombinon me delikatesë dy nga opsionet e njohura të tij: luftën dhe nderin personal. Kjo vepër është një vitrinë e forcës narrative. Përveçse është vepra më e pjekur e Heminguejt, ky është edhe një nga romanet më të mira të luftës së shekullit 20.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: OMBRA GVG

Botuar në: 2003

ISBN: 978-9992-785-07-1

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 394

Për kë bie kambana - Ernest Hemingway

SKU: 978-9992-785-07-1
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë