nga: Stephen Hawking

 

Përshkrimi i librit:

Ky është libri i fundit i Stephen Hawking, - gjeniut të rrallë të kohës tonë, i cili u nda nga jeta vitin e kaluar: Gjithëpërfshirës, stimulues nga ana intelektuale, i argumentuar me pasion dhe i mbushur me humorin e tij karakteristik, kjo mendje rrallë jep përgjigje për pyetje të tilla si: A ekziston zoti? • Si filloi gjithçka? • Ka forma të tjera të jetës inteligjente në univers? • Mund ta parashikojmë të ardhmen? • Çfarë ka brenda një vrime të zezë? • Është i mundur udhëtimi në kohë? • Do të mbijetojmë në tokë? • Duhet ta kolonizojmë hapësirën? • Do të na tejkalojë inteligjenca artificiale? • Si mund ta formësojmë të ardhmen?

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botime Minerva

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9928-265-10-4

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 268

Përmasat e librit: 140 x 210 x 25 mm

Përgjigje të Shkurtra për Pyetje Madhore - Stephen Hawking

SKU: 978-9928-265-10-4
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  Përfitoni nga ofertat tona

  • Facebook
  • Instagram

  Regjistrohu për newsletter tonë