nga: Ismail Kadare

 

Përshkrimi i librit:

“Pallati i ëndrrave” është një alegori e madhe, që në tërësinë e vet, përbën atë që Kadareja e quan ferr i totalitarizmit. Ndryshe nga ferri tradicional ai qëndron më tepër sipas vertikalitetit të hierarkisë pushtetore dhe në vetëdijen e personazheve, hijen e vet po vertikale të tmerrit të pushtuesit. Kadare arrin të na sjellë një kryevepër të tillë kundër sistemit dhe aq provokuese ndaj censurës.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Onufri

Botuar në: 2011

ISBN: 978-99956-87-07-6

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 232

Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Pallati i Ëndrrave -Ismail Kadare

SKU: 978-99956-87-07-6
CHF19,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë