nga: Margaret Macmillan

 

Përshkrimi i librit:

Në diplomaci, ashtu si edhe në jetë, mësohet më shumë nga dështimet se sa nga sukseset. Sukseset do të duken, në retrospektivë, pasi janë të paracaktuara, një seri veprimesh dhe vendimesh të shkëlqyera, që në fakt mund të kenë qenë fatlume apo të rastësishme, ndërsa dështimet ndritin shtigjet dhe qorrsokakët që duhen shmangur - në të folurën e burokratëve modernë, pësimi bëhet mësim. Duke patur parasysh këtë, është koha të rishohim atë çfarë ndodhi në Paris në vitin 1919. Rrëfimi i përzgjeruar i Margaret MakMilanit për këtë ngjarje-tharmë përmban disa histori të suksesshme, të jemi të sigurt, por, i matur nëpërmjet gjykimit të historisë dhe pasojave, ky është një studim i vendimeve gjysmake me pasoja të tmerrshme, shumë prej të cilave enden rreth nesh.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Plejad

Botuar në: 2006

ISBN: 978-9994-382-77-4

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 631

Paris 1919 - Margaret Macmillan

SKU: 978-9994-382-77-4
CHF24,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë