nga: Jojo Moyes

 

Përshkrimi i librit:

"Do të ndihesh për pak kohë jo rehat në botën tuaj të re. Por unë shpresoj që ju të ndiheni pak a shumë të gjallëruar. Jeto me guxim. Shtyje veten! Mos qëndro! Vetëm, jeto mirë. Vetëm jeto. Dashuri Vullnet".

Si mund të lëvizni pas humbjes së personit që keni dashur? Si mund të ndërtoni një jetë me vlerë?

Louisa Clark nuk është më thjesht një vajzë e zakonshme që jeton jetën e saj të zakonshme. Pas gjashtë muajsh transformimesh me Ëill Traynor, ajo po lufton pa të. Kur një aksident i jashtëzakonshëm e detyron Lou të kthehet në shtëpi, pranë familjes së saj, ajo nuk mund të ndihmojë, por të ndjehet tamam atje ku e kishte nisur.

Trupi i saj shëron, por vetë Lou e di se duhet të fillojë përsëri jetën. Cila është ajo që e çon tek mjediset e kishës me anëtarët e grupit mbështetës “Moving On, të cilët ndajnë njohuri, qeshje, frustrime dhe ushqime të tmerrshme.

Ata gjithashtu do ta çojnë atë tek ndihmësi i sai i aftë dhe i fuqishëm, Sam Fielding, biznesi i të cilit është jeta dhe vdekja, dhe i vetmi njeri që mund të jetë në gjendje ta kuptojë atë. Pastaj shfaqet Uilli, një figurë nga e kaluara i cili i rrëmben të gjitha planet e saj, duke e futur atë në një të ardhme shumë të ndryshme ...

Për Lou Clark, jeta pas Uilli Trajnor do të thotë të mësosh përsëri të biesh në dashuri, me të gjitha rreziqet që sjell. Por, këtu Jojo Moyes na jep dy familje, aq të vërteta sa edhe tonat; gëzimet dhe dhimbjet e të cilëve do të të prekin thellë dhe ku do të presin ndryshimet dhe surprizat.

 

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Uegen

Botuar në: 2017

ISBN: 978-9928-03-312-3

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 482

 

Pas teje - Jojo Moyes

SKU: 978-9928-03-312-3
CHF24,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë