nga: Pica dhe Fokaçe

 

Përshkrimi i librit:

40 receta të zgjedhura nga Academia Barilla për të përgatitur pica dhe fokaçe të shijshme, nga tradita origjinale italiane: nga klasiket që tashmë janë të famshme në gjithë botën deri tek ato më fantastike të pasuruara me produktet tipike italiane.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Ideart

Botuar në: 2014

ISBN: 978-9928-128-57-7

Formati: me kapak të trashë

Fletët: 94

Pica dhe Fokaçe - Akademia Barilla

SKU: 978-9928-128-57-7
CHF16,50Price