nga: Oscar Wilde

 

Përshkrimi i librit:

"Portreti i Dorian Greit fryt i fundit i shekullit të 19-të, mund t'i flasë ende lexuesit të shekullit të 21-të. Problematika e romanit tingëllon çuditërisht aktuale: përmbysja e vlerave morale në këtë vepër ta kujton krizën e vlerave të shoqerisë së sotme, fryma hedoniste ta kujton konceptin konsumist të sotëm të jetës, që vë paranë dhe kënaqësinë mbi gjithcka; ndonëse autori duket sikur mban një qëndrim objektivist apo ambivalent, thellë-thellë ai zbulon tragjizmin që fshihet pas kësaj maske të ndritur."

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botime Pema

Botuar në: 2018

ISBN: 978-9951-721-48-6

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 316

Përmasat e librit: 135 x 205 x 28 mm

Portreti i Dorian Greit -Oscar Wilde

SKU: 978-9951-721-48-6
CHF19,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë