Përshkrimi i librit:

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë".

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Onufri

Botuar në: 2003

ISBN: 99927-53-50-1

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 200

Përmasat e librit: 135 x 210 x 15 mm

Prilli i thyer - Ismail Kadare

SKU: 99927-53-50-1
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë