nga: Daron Acemoglu, James Robins

 

Përshkrimi i librit:

ORIGJINA E PUSHTETIT, PROSPERITETIT DHE VARFËRISË. I zgjedhur si një nga librat më të mirë të vitit nga Washington Post, Financial Times, The Economist, Business-Week, Bloomberg, Christian Science Monitor, Plain Dealer, etj.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Pema

Botuar në: 2019

ISBN: 9789951721813

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 608

Pse dështojnë kombët

CHF27,50Price