nga: Grup Autorësh

 

Përshkrimi i librit:

“Publikja Shqiptare 3 - Fraza Politike” është pjesë e një cikli të nisur në vitin 2012 me dy botime pararendëse “Publikja shqiptare 1: Ese kritike” dhe “Publikja shqiptare 2: Figurat e skandalit”. Kontribuuesit e këtij numri vijnë nga lëmitë politike, akademike dhe artistike të letrave shqipe.
“Fraza Politike” risjell mendimin e kondensuar në fraza nga disa prej figurave qëndrore në historinë e letrave shqipe përmes analizave eseistike të tyre. Si njëri nga kuratorët e këtij botimi dhe si kontribues në të, Elvis Hoxha, njëherësh anëtar i Kryesisë së Lëvizjes, u shpreh se përmes frazave politike ky botim nxjerr në pah publiken shqiptare dhe çfarë do të kishim qenë si komb në sytë e këtyre frazave.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Zenit

Botuar në: 2018

ISBN: 978-9928-113-92-4

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 178

Publikja shqiptare 3 - Fraza politike

SKU: 978-9928-113-92-4
CHF19,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë