nga: Ismail Kadare

 

Përshkrimi i librit:

"Qorrfermani" u shkrua në vitin 1984, por për shkak të subjektit tepër delikat dhe të analogjisë së ngjarjes që ndodh në Perandorinë Otomane me një fushatë spastrimesh tipike staliniste, aq shumë të njohur në të gjitha vendet ish-komuniste, vepra nuk ishte e mundur të botohej në Shqipëri. Para ikjes në Francë, në vjeshtë të vitit 1990, autori ua la dorëshkrimin e veprës miqve të tij në Tiranë, të cilët e botuan disa muaj më pas në gazetën "Zëri i rinisë", menjëherë pas lejimit te pluralizmit në Shqipëri.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Onufri

Botuar në: 2012

ISBN: 978-9928-164-10-0

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 106

Përmasat e librit: 135 x 205 x 8 mm

Qorrfermani - Ismail Kadare

SKU: 978-9928-164-10-0
CHF17,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë