nga: Ismail Kadare

 

Përshkrimi i librit:

“Qyteti pa reklama” ka pasur një konceptim të veçante si libër. Student për letërsi në Moskë, Kadare është zhytur në mikro-kozmosin e letërsisë sovjetike. Autori ka përshtypjen se pasioni për letërsinë po shuhet tek ai dhe “Qyteti pa reklama” merr pamjen e një sfide: ai lufton kundër një fataliteti, që e shtyn në indiferencë ndaj asaj që ai e quante deri tani fatin e tij…

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Onufri

Botuar në: 2015

ISBN: 978-9928-186-36-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 180

Përmasat e librit: 130 x 210 x 10 mm

Qyteti pa reklama - Ismail Kadare

SKU: 978-9928-186-36-2
CHF19,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë