Përshkrimi i librit:

Romani është ngritur mbi historinë e vërtetë të një detari i quajtur Aleksandër Selkirk, i cili u braktis nga piratët në ishullin Juan Fernandez, një ishull i vogël në oqeanin Pacifik. Ai jetoi atje, i vetmuar, për 28 vite me radhë dhe arriti të largohej së andejmi me ndihmën e një anijeje në vitin 1709. Në romanin e tij, të publikuar për herë të parë në vitin 1719, Daniel Defo e quajti njeriun e zënë në kurth në ishull Robinson Kruzo. Shumë sfida, i vetëm në një ishull, si mbjetoi Robinson Kruzo, e kuptoni me leximin e librit.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Dija

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9951-782-04-3

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 51

Grupmosha: (9-15) vjeç

Robinson Kruzo - Daniel Defo

CHF7,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë